SİLAJ PAKETLEME MAKİNASI

SİLAJ PAKETLEME MAKİNASI

Silaj Paketleme makinası, CONQUEROR sessizliği ve hızı sayesinde Dünyanın 1 numaralı Silaj ve Küspe Paketleme Makinasıdır. 500 kglık ve 1000 kg lık olmak üzere iki farklı kapasite seçeneğine sahip olan silaj balya makinası sessizliği ve hızı ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Tam otomatik kontrol, hidrolik soğutma sistemi, yüksek presleme kabiliyeti silaj paketleme makinasının sahip olmuş olduğu özelliklerin sadece birkaçıdır. Donanımın çoğunluğu hidrolik elemanlardan oluştuğu için kurulumu da çok kolay gerçekleşmektedir.

Bunların yanında paketlenmiş ürün;
• Yem ilk günkü tazeliğini korur
• Silaj uzun süre bozulmadan saklanabilir
• Ekonomiktir
• İklim koşulları ne olursa olsun her türlü hava şartında saklanabilir
• Kolay bir şekilde nakliyesi yapılabilir
• İşçilik maliyetini düşürür
• Çevre dostu ve temiz depolama sağlar
• Gelişmiş lojistik(muhafaza,depolama) imkanı sunar
• Yüksek derece sıkıştırma ile yerden tasarruf sağlar
• Silaj çukuruna gömülen ürünlerde bozulma meydana geldiği için paketleme sayesinde minimum ürün kaybı gerçekleşmiş olur
  Katalog
  Kullanım Klavuzu
  Yedek Parça

ÜRÜN BİLGİLERİ

detail
Kullanıcı Dostu
Silaj paketleme makinası basit bir ara yüz ile kullanıcısını yormayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu nedenle operatör makineyi kolaylıkla kullanabilir.
Tam Oransal Kontrol
Silaj paketleme makinası üzerinde çalışan elektronik oransal kumanda ve değişken deplasmanlı pompa sayesinde hidrolik sistem istenilen hız ve basınç değerlerinde çalıştırılmasını mümkün kılmaktadır. Bu donanımlar paketleme operasyonunun kolaylaşması içinde büyük fayda sağlamaktadır.
detail
detail
Yüksek Performans
Conqueror üstün özellikleri sayesinde dakikada bir adet balya çıkarabilmektedir. Büyük sahalarda makineyi kullananlar için vakit, işçilik ve yakıt tasarrufu olarak çok büyük kazanç sağlamaktadır.
LED Aydınlatma Sistemi
Makine üzerinde farklı noktalarda bulunan aydınlatma sistemi makinenin çalıştığı ortamda yeterince ışık almasını sağlayarak kullanıcıya büyük kolaylık sağlamaktadır.
detail
detail
Yüksek Presleme Kabiliyeti
Conqueror presleme odasında bulunan hidrolik motorlar ve hidrolik gergi top lifleri sayesinde yüksek derecede pres yapabilmektedir. Ayrıca balya çap telafisi sayesinde makine ilk çalışma anında pres odası hızlı bir şekilde çalışacağı için maksimum sıkıştırma ve hız elde edilmiş olur. Böylece oluşan balyalar daha uzun ömürlü ve istifleme kolaylığı sağlar.
PNC Kontrol Sistemi
Makine çalışmaya başladıktan sonra bunker sistemi, presleme odası, paketleme kolları vb. aksamlar PNC sistemi ile tam otomatik olarak kontrol edilmektedir. Dokunmatik ekran sayesinde makine üzerinde istenilen yere anında müdahale edilebilir.
detail
detail
Kusursuz Tasarım
Çelikel AR-GE departmanının yapmış olduğu çalışmalar neticesinde piyasada karşılaşılan hatalar ve eksiklikler tespit edilip kısa zamanda servis müdahalesine uygun bir şekilde tüm hesaplamaları yapılarak en uygun malzemeler seçilerek tasarlanmıştır.
Bunker Sistemi
Makine üzerinde bulunan bunker haznesi çalışma pozisyonuna, yol pozisyonuna göre katlanıp açılabilme özelliğine sahip olup kepçe ile yükleme maliyetini ve işçiliğini ortadan kaldırıp kullanıcılarımızın hizmetine sunulmuştur.
detail
detail
Hidrolik Soğutma Sistemi
Makine dünya üzerinde en son teknolojiye sahip olan değişken deplasmanlı pompa kullanılarak hidrolik sistemin yağ ihtiyacı kadar yağı sisteme verip minimum ısınma ve maksimum performans sağlar. Ayrıca üzerinde kullanılan soğutma sistemi ile yağı çalışma sıcaklığında tutmamıza imkân sağlar.
Yüksek Esneklik
Makine üzerinde bulunan hidrolik oransal kumandalar sayesinde makine üzerinde bulunan mekanik aksamlara verilen hareketler istenilen oranda yavaşlatılıp hızlandırılması sayesinde hızlı çalışma performansı sağlayıp metal aksamları da minimum oranda deformasyon olacağı için makine ömrünü uzatır.
detail
detail
Güvenilir Sargılama Teknolojisi
Balya üzerinde yapılan maksimum sıkıştırma sayesinde yine hız kontrollü olan streç sargı kolları minimum miktarda streç kullanarak sarım işlemi kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmiş olur. Sarım sayısı istenilen değerlerde programlanabilmektedir.
Hızlı Kurulum
Silaj paketleme makinası mekanik donanımının çoğunluğu hidrolik aksam olduğu için çok uğraş gerektirmeyen bir sistem ile yapılandırılmıştır. Makine sahaya indirildikten sonra çok kısa bir süre içerisinde kurulumu tamamlanabilir.
detail
detail
Maksimum Güvenlik
Streç kolların üzerinde bulunan emniyet kolları sayesinde herhangi bir çarpmayı algılayarak otomatik bir şekilde makinenin durmasını sağlar. Ayrıca streç kolu üzerinde bulunan cisim algılama sensörü sayesinde önünde bulunan kişiyi algıladığında balyayı devirme işlemini gerçekleştirmeyip oluşabilecek kazaların önüne geçmeyi sağlar.
Ürün Tartı Sistemi
Paketlenen balyayı devirmeden tartım işlemini gerçekleştirip minimum hata ile üretilen rulo balyanın ağırlığını kesin bir şekilde öğrenmemize yardımcı olup nakliyede oluşabilecek herhangi bir yük aşımını ortadan kaldırmış olur.
detail
detail
Maksimum Hassasiyet
Paket sarma işlemi sırasında streçin kopması durumunda sarma işlemini otomatik olarak durdurarak paketin güvenli bir şekilde sarılmasına olanak sağlar.
Uzaktan Kontrol Sistemi İle Müdahale İmkânı
GPS sistemi ile makine üzerinde oluşabilecek herhangi bir hata veyahut uzaktan teknik destek için hızlı bir şekilde müdahale imkânı sağlar. Ayrıca makinelerin çalışma sürelerini hesaplayıp gerekli servis bakım zamanlarını tespit edebilebilmektedir.
detail
Diğer Firmalardan Farklarımız
✔ Hidrolik bant gerdirme sistemi
✔ Streç koptu mekanizması
✔ Çift file yayma mekanizması
✔ Yol pozisyon imkânı
✔ Oransal kumanda sistemleri
✔ Hammadde geri dönüş helezon sistemi
✔ Değişken deplansmanlı pompa
✔ Artırılmış top sayısı
✔ Şanzıman güçlendirmeli hidrolik konveyör taşıma sistemi
✔ Kapalı kutu streç sarma şanzıman sistemi
✔ Maksimum güvenli filtre sistemleri
✔ GPS’li uzaktan kumanda sistemi (opsiyonel)
✔ Yağ ısı sensörü
✔ Basınc kontrol sensörü
✔ Modüler parçalı montaj sistemi
✔ Dönerli çeki sistemi
✔ Yüksek tonajda radyal lastikler
✔ Balya tartım sistemi
✔ Temizlik için kompresör
✔ Bakım ve yağlama işlemleri için otomatik yağlama ünitesi
✔ Emniyet kolları
✔ Emniyet cisim algılama sensörü

ÜRÜN VİDEOSU

ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Özellikler 500 1000
İş Pozisyonun Makine Uzunluğu 13000 mm 14000 mm
Yol Pozisyonunda Makine Uzunluğu 11000 mm 11500 mm
Genişlik 2255 mm 2400 mm
Kapaklar Açıldığında Max. Genişlik 5245 mm 5710 mm
Yükseklik (cm) 3300 mm 4000 mm
Makine Ağırlığı (kg) 12 Ton 13,5 Ton
Gerekli Traktör Gücü 100 hp 100 hp
Balya Ağırlığı 500 kg 1000 kg
Gerekli Elektrik Motor Gücü 75 kW 78 kW
Kapasite * 40-65 Adet 40-65 Adet
Balya Ölçüleri Ø90 cm x 100 cm Ø115 cm x 120 cm
Yol Durumunda Max. Hız 15 km 15 km
Teker Opsiyonları 10.0/7.5-15.3 IMP) 10.0/7.5-15.3 IMP
* Tabloda belirtilen değerler yaklaşık ve ortalama değerler olup, ürün versiyonu, çalışma ve arazi koşulları ile kullanılan traktör ve donanım özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir

Çelikel © 2013. Tüm hakları saklıdır.      |      web tasarım web tasarım