KATI GÜBRE DAĞITMA RÖMORKU

KATI GÜBRE DAĞITMA RÖMORKU

  Katalog
  Kullanım Klavuzu
  Yedek Parça

ÜRÜN BİLGİLERİ

Multi Fonksiyonel Çeki Sistemi

detail
Crafter Gübre Dağıtma Römorkları,makinanın zorlu arazi şartlarında zarar görmesini engellemek için çok amaçlı çekiş sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem traktörün 3 askı sistemine bağlanarak, serpme işlemine engel olacak engebe ve tümsek gibi olumsuz şartlardan etkilenmeden çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Ağaç aralarında vb Dar çalışma ortamlarında bu sistem size ekstra kolaylık sağlayacaktır

Pratik Traktör Ayırıcı

detail
Makine kullanımı sırasında traktör değişimi için ve kullanım sonrası arazi şartları da göz önünde bulundurularak pratik ve rahat kullanım için güçlü bir ayak ayırıcı seçilmiştir. Bu ayırıcı sayesinde makineyi traktörden zahmetsiz bir şekilde ayırabilir yada tekrar bağlayabilirsiniz.Güçlü Şase Yapısı

detail
Crafter serisi gübre dağıtma römorkları en zor yol ve tarla koşullarında dahi kullanıcının güvenliğini ön planda tutacak olan güçlü bir şase yapısıyla donatılmıştır.

Hidrolik Kontrol Arayüzü

detail
Crafter Gübre Dağıtma Römorkları; makinenin kullanılabilirliğini kolaylaştırmak açısından hidrolik kontrol arayüzü ile zenginleştirilmiştir. Crafter’ınön cephesine konuşlandırılmış üç adet hidrolik kontol kolu yer almaktadır. Bu Kollar vasıtasıyla Crafter’ın Hidrolik ayağını kumanda edebilir ve Crafter’ın arka hidrolik kapağını kaldırdıktan sonra Gübre dağıtma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Geniş Disk Yapısı

detail
Makine içerisinde kullanılabilecek bütün materyaller göz önünde bulundurularak tasarlanan dağıtıcı diskler, gübre dağıtma işlemini kolaylaştırıp, tarla yüzeyine gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasını sağlayacaktır. Dağıtıcı helezon sistemlerinin hemen altında yer alan dağıtıcı diskler yüksek devirlerde dönerek mümkün olan en geniş açıda gübreyi dağıtacaktır.

Alet Kutusu

<detail
Gübre dağıtma işlemi sırasında olası bir hasarla karşılaştığınızda çözümü daha pratik hale getirebilmek için alet kutunuz elinizin altında bulunacaktır.
Pratik Konstrüksüyon

detail
Zamanla makinenin yıpranan, zarar gören ve eskiyen bir parçası olması durumunda Crafter’ın sahip olduğu demonte edilebilir yapı sayesinde bütün parçalarını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu özellik ayrıca size nakliye esnasında mükemmel bir yer tasarrufu sağlayacaktır.


Hidrolik Fren Sistemi

detail
Crafter’ı kullanırken güvenilir bir kullanım sağlayabilmeniz için Dingil sistemi üzerinde Hidrolik Fren Sistemi tesis edilmiştir. Crafter da yer alan hidrolik fren hortumunu traktörünüze takmanız durumunda fren sistemi traktöre adapte edilecek ve herhangi bir fren ihtiyacınızda traktör hidrolik fren sistemi sayesinde sorunsuzca Makineyi ve traktörü yavaşlatabileceksiniz.

Zincir Gergi Sistemi

<detail
Uzun süreli kullanım ve işe başlamadan önce zincir gerginliklerini kontrol etmek çok önemlidir. Crafter Katı Gübre Dağıtma Makinelerinde yer alan Zincir Gergi Sistemi bu işi en basit ve zahmetsiz şeklide yapabilmenize imkan sağlar.Güçlü Şaft Yapısı

detail
Traktör ve makine arasında kullanılan şaftı bağladığımız Mil arka şanzımanlara güçlü bir şaft yapısı ile ilişkilendirilmiştir. Bu Şaft zorlu çalışma koşullarında dahi size güven vererek işlevini kusursuz bir şekilde yerine getirebilecek şekilde tasarlanmıştır.


Dingil Yapısı

detail
Makaslı dingil yapısı ile donatılmış Crafter Gübre Serpme Römorkları; yol şartlarında güvenli sürüş sağlamasının yanı sıra zorlu arazi şartlarında da esnek ve kusursuz kullanım sunacaktır. Crafter’ın makaslı dingil sistemi, iş durumunda ve taşıma esnasında karşılaşabileceğiniz çukur, tümsek vb. makinaya zarar verebilecek dış etkenleri tamamen etkisiz hale getirecektir..

Ergonomik Lastikler

detail
Organik gübreden en iyi verimi alabilmek için gübrenin dağıtılması gereken zaman dilimi arazi ve hava şartlarının zor olduğu kış ve bahar aylarıdır. Bu kapsamda; Crafter Gübre Dağıtma römorklarında geniş yüzeyli ve sağlam lastikler kullanılarak manevra ve hareket kabiliyeti artırılmıştır.


Zincir Temizleme Sistemi

detail
Gübrenin makine aksamlarına zarar vermesini önlemek amacıyla Crafter Gübre Dağıtma Makinelerinde zincir temizleme kauçuklarına yer verilmiştir. Temizlenen zincirler gübrenin Gübre haznesinden dışarıya çıkmasını engelleyecek ve makine parçaları korozyona maruz kalmayacaktır.

Yönlendirici Kanat Sistemi

detail
Ayarlanabilir kanat sistemi Crafter X3 serisi gübre dağıtma römorklarında bulunmaktadır. Küçük ölçekli arazilerde ve bağ bahçe aralarında dağıtılacak gübrenin arazi dışına taşmasını önleyecek şekilde yönlendirme işlemi bu kanatlar yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

İzlemeye Elverişli Ön Panel

<detail
Crafter Katı Gübre Dağıtma römorklarında metal yapısı itibariyle; Gübre serpme işlemi sırasında römork içindeki materyallerin durumunu izlemenize imkan verecek ayrıca herhangi bir olumsuz durum oluşması olasılığına karşı önceden görerek makineye müdahale etme imkanı sunacaktır.

By-Pass Sistemi

detail
Dağıtılacak gübrenin içerisine karışmış yabancı cisimlerin dağıtıcı aparatlara zarar vermesini engellemek için Bypass sistemi tasarlanmıştır. Crafter Gübre Dağıtma römorku tokatlayıcılarının serbest hareket kabiliyeti sayesinde dağıtma aparatlarının tahrip ve aşınma durumunu ortadan kaldırmış olacaksınız.


Etkili Şanzuman Yapısı

detail
Crafter Gübre Dağıtma Römorklarında kullanılan dişli kutuları yüksek hassasiyetli bir imalat sürecinden geçirilerek kusursuz görev yapabilmek üzere tasarlanmaktadır. Üçlü şanzıman kombinasyonu helezonların dönüşlerini sağlamakla beraber gübre içerisinden çıkabilecek yabancı maddelerde göz önünde bulundurularak ekstra güçlendirilmiş materyallerden üretilmiştir. Crafter’ı kullanırken gücünden etkileneceksiniz.

Giyotin Arka Kapak

<detail
Dağıtılacak gübrenin miktarının belirlenmesi Crafter’ın sahip olduğu hidrolik arka kapak ile ayarlanmaktadır. Güçlü Hidrolik silindirlerle tahrik edilen arka kapak dikey hareket mekanizmasına sahiptir ve römork içerisinde yer alan gübreden etkilenmeden rahat bir şekilde açılıp kapanabilmektedir.


ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Model X7 X10-X13 X15 X18 X25
Kapasite Ton  6,5 ton 10 Ton - 10m3 15 ton 18 ton 22 ton
Uzunluk-A 5890 mm 7395 mm 7790 mm 7995 mm 8645 mm
Genişlik-B 2265 mm 2265 mm 3090 mm 3080 mm 2510 mm
Max Yükseklik-C 2870 mm 2935 mm 2985 mm 3325 mm 3840 mm
Yükleme Yüksekliği-D 2450 mm 2500 mm 2620 mm 2960 mm 3425 mm
Tekerlek İz  Genişliği-E 1720 mm 1760 mm 2545 mm 2545 mm 1970 mm
Boş Ağırlık 4000 kg 4750 kg 5835 kg 6150 kg 6850
Gübre (Kasa hizası) - D   10000 Ton      
Max Toplam Ağırlık 10500 kg 14750 kg 20835 kg 20400 kg 28850
Kasa (İç Genişlik)   1872      
Kasa (İç Uzunluk)   4813      
Kasa (İç Yükseklik)   1185      
Gerekli Güç 60 HP 70 HP 90 HP 90 HP 120 HP
Konveyör Sistemi   Tek Konveyörlü      
Max Kapasite m³ 6 m³ 11 m³ 13 m³ 16,5m³ 20 m³
Dağıtıcı Sistem Tokatlamalı Tokatlamalı Tokatlamalı Tokatlamalı Tokatlamalı
PTO Hızı 540 dv/dk (rpm) 540 dv/dk (rpm) 540 dv/dk (rpm) 540 dv/dk (rpm) 540 dv/dk (rpm)
Dağıtma Helezon Sayısı   2 Adet - Zincirli      
Dağıtma Alanı 4 - 20 m 4 - 20 m 4 - 20 m 4 - 20 m 4 - 20 m
Tekerlek Sayısı   4 Adet      
Teker Opsiyonları 400/60 R 15,5 400/60 R 15,5 550-60.22.5 550-60.22.5 550-60.22.5
Dingil Sistemi   Çift Dingilli      
Süspansiyon Sistemi Sabit Tandem Tandem Tandem Tandem
Fren Sistemi Opsiyonel Opsiyonel Standart Standart Standart
Çelikel © 2013. Tüm hakları saklıdır.      |      web tasarım web tasarım