GREEN TECH KONSEPTİHayat devam ederken her şey eski güzelliğini ve tazeliğini koruyamıyor buna insanlarda dahil. Her geçen gün yaşlanan dünyamızda bazı şeylerin yok olmasının ve doğal kaynakların çabuk tükenmesini geciktirmek yada bazı kaynaklardan tasarruf etmek kendi elimizdedir.


ÇELİKEL, Green Tech Konsepti ile; Ürettiği ürünlerin ve imalat tekniklerinin doğaya zarar vermesinin önüne geçmeyi ve geri dönüşüm tekniklerini bütün imalat sürecine yansıtmayı hedeflemektedir. Gelecek nesillere de miras kalacak olan hava, su, toprak gibi doğal kaynakların devamı için tarım hayvancılık ve amme hizmetleriyle uğraşan müşterilerimizin de sadece verimliliği değil ayrıca çevreye zarar vermemeyi de amaçlamaları önem arz etmektedir. Biz ÇELİKEL olarak bu amaca uygun makinalar ve Zirai yöntemler üzerinde çalışarak sürece katkı konusunda azami hassasiyeti göstermek üzere planlarımızı yapıyoruz. Bu kapsamda, bilimsel çalışmalarla ve çevre mühendislerinin katkılarıyla uygulamalarımızı sürekli iyileştiriyoruz. Doğallık, dürüstlük ve Güvenilirlik ilkeleri doğrultusunda yenilikçi, Sosyal Sorumluluk sahibi ve çevre bilinci taşıyan bir pozisyonda yer almak istiyoruz.


Aslında tek amacımız makine üretmek değil, genel olarak çevrecilik ilkeleri kapsamında firma içinde ve firma dışında da çeşitli aktivitelerde bulunmaktır. Ekolojik ve sosyal olarak sorumluluklarımızı yerine getirmemiz, uzun vadeli varlığımızın ana sebeplerindendir. Biz Çelikel olarak Müşterilerimizle, ortaklarımızla, Distribütörlerimizle bayilerimizle, işçilerimizle çevrecilik amacı sorumluluğunda hareket etmeyi hedefliyoruz. Dünyamızın ve Gelecek Nesillerin beklentilerinin tam olarak karşılanması kapsamında yürütülen çalışmalar Çelikel Green Tech Konsepti adı altında Toplanmıştır. Bu Çalışmaları aşağıda kısaca özetledik;


1-Verimlilik ve Çevre: Amacımız verimli ve çevreci ürün / hizmet vermek ve çevre dostu teknikler geliştirmek. Bu kapsamda ÇELİKEL imalat safhasında en az enerji sarfiyatı ve Kusursuz atık kontrolü ile en verimli imalatın nasıl yapılabileceği yönünde araştırmalar yaparak belirli aralıklarla bu iyileştirmeleri uygulamaktadır.


2-Güvenlik ve sağlık: Çalışanlarımızın ve kullanıcılarımızın sağlığını korumak için elimizden gelenin en iyisini yapmak. ÇELİKEL bu kapsamda; Ürün uyarı işaret ve etiketlerine, Ürünler üzerinde kullanılan boya, yağ vb. Kimyasalların sağlık açısından zarar teşkil etmeyecek ürünlerden seçilmesine ve iş yerinde işçilerimizin ruh ve beden sağlığı açısından zarar görmesine sebebiyet verebilecek her türlü teknikten uzak durmaya azami önem vermektedir.


3-Çevreci ürünler: Gelecek nesiller ve doğayı korumak. Bu kapsamda ÇELİKEL ürünleri Yağ tahliye sistemleri ve Traktörlere Yakıt tasarrufu sağlattıran özel şanzıman ve dişli kombinasyonları ile donatılmıştır.


4-Sosyal aktiviteler ve Sosyal Sorumluluk Projeleri: Gelecek nesillerin daha rahat koşullarda bir yaşam sürebileceği aktiviteler ve koşulların sağlanması. Bu kapsamda ÇELİKEL; Ulusal ve uluslararası platformlara aktif olarak katılma, bazen bu platformların gelişimine katkıda bulunmak üzere çalışmalar yapmakta ve aynı zamanda belirli ilçe ve köy okullarında eğitime yönelik faaliyetler ile ağaç ve fidan dikme organizasyonlarını da desteklemektedir.

Çelikel © 2013. Tüm hakları saklıdır.      |      web tasarım web tasarım