BALYA YÜKLEME MAKİNASI ( BALYA TOPLAMA MAKİNASI )

BALYA YÜKLEME MAKİNASI
( BALYA TOPLAMA MAKİNASI )

Carrier, Balya Yükleme Makinası; balya makineleri tarafından hazırlanarak tarlaya bırakılan balyaların tarladan toplanarak römorka veya kamyon, tır vb. araçlara yüklenme işlemini gerçekleştirmek üzere tasarlanmış bir makinedir. İşçilikten ve zamandan tasarruf etmek amacıyla Çelikel tarafından tasarlanarak patent koruması altına alınan Carrier balya yükleme makinesi; günlük 2500-3000 balya yükleme kapasitesine sahiptir. Balya Yükleme Makinesi sahip olduğu hidrolik sistem vasıtasıyla 430 cm. yüksekliğe kadar balya istif etmeye imkan tanımaktadır. Bu özellik sayesinde balyaları kat kat dizebileceksiniz. Makine üzerinde bulunan yönlendirme tertibatı vasıtasıyla yönü ve konumu ne olursa olsun iki ve üç ipli bütün balyaları kendiliğinden alabilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir kişinin balyaları düzeltmesine veya makineye vermesine gerek kalmamaktadır. Makine aldığı balyaları tutucu zincirler vasıtasıyla taşıyıcı zincirlere iletmekte, taşıyıcı zincir ise makinenin en uç noktasından balyayı römorkun içine aktarmaktadır. Makine traktöre çeki sistemi ile bağlanıp iş veya yol durumuna göre pozisyon alabilmektedir.
  Katalog
  Kullanım Klavuzu
  Yedek Parça

ÜRÜN BİLGİLERİ

Düşük Bakım Maaliyeti

detail
Carrier, rutin bakım işlemleri dışında ekstra bir bakım maliyetine gerek duymadan uzun yıllar kullanabileceğiniz bir makine olarak tasarlanmıştır.

Yüksek Performans

detail
Çelikel carrier ı tasarlarken kendi ihtiyacına yönelik balya işi yapan çiftçiler yerine balya ticareti yapan ve yüksek adetlerde balya yükleme ve sevkiyatı gerçekleştiren balya tüccarlarının ihtiyaçlarını hedef almıştır.

Kullanıcı Dostu

detail
Carrier basit arayüzü ve kafa karıştırıcı opsiyonlar içermeyen bir makinedir. Bu nedenle traktörü kullanabilen herhangi bir operatör carrier i da kolaylıkla yönetebilir.

Uzun Ömürlü Zincir Sistemi

detail
Çelikel tarafından Carrier için özel olarak seçilmiş zincir sistemi yağlama dışında herhangi bir bakım gerektirmeyen güçlü bir sistemdir. Zincirler balyayı tarladan alma ve römorka yükleme vazifesini üstlenmektedir.

Dayanıklı Yatak ve Dişli Sistemi

detail
Balya yüklerken zincir sistemi; taşımadan ve balyanın tarladan alınmasından kaynaklı olarak zorlanma ve ağırlığa maruz kalmaktadır. Soruna sebebiyet vermemek adına, güçlü yatak sistemleri ve özel bir çelikten imal edilmiş dişliler kullanılır.

Balya Sabitleme Sistemleri

detail
Makine üzerinde bulunan 2 adet balya sabitleme sistemi balyanın tarladan alınması ve taşınması esnasında zarar görme olasılığını ortadan kaldırarak ürün zaiyatını da engellemektedir.

Sorunsuz Transmisyon Sistemi

detail
Traktörden gelen gücü dişlilere ileten transmisyon sistemi gayet kullanışlı ve basit olarak tasarlanmıştır.

Ayarlanılabilir Yükseklik

detail
Carrier ın farklı römork tiplerinde çalışabilmesi amaçlanarak bir hidrolik piston sistemini makineye uyarlamıştır. Bu sayede değişik niteliklerdeki römorklara uyum sağlayarak yüksek seviyeye balya yükleyebilme kabiliyetine kavuşmuştur.

Çekiş Sistemi

detail
Carrier iş pozisyonunda traktörün yanında ve yol pozisyonunda traktörün arkasında çalışabilecek şekile kaydırılabilir çekiş sistemi ile getirilebilmektedir. Bu işlem bir kişi tarafından rahatlıkla yapılabilmektedir.

Uzayıp Kısalabilen Römork Bağlantısı

detail
Değişik römork tipleri ve zorlu tarla koşulları göz önünde bulundurularak carrier uzayıp kısalabilen römork bağlantı demiri tasarlanmıştır.

Kamyona ve Tıra Yükleme Aparatı

detail
2012 yılına kadar sadece römorka yükleme yapabilen Carrier , yapılan arge çalışmalar neticesinde üzerine monte edilen bir sisten ile artık yan tarafında bulunan römork tır kamyon vb. araclara balya yükleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Denge Sistemi

detail
Carrier a kamyona ve tıra yükleme aparatı takıldıktan sonra tekerleklerin hemen yanında bulunan cıvataları gevşeterek tekerlekleri dışa doğru açmak suretiyle denge sağlanma işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Yüksek İş Verimi

detail
Carrier normal şartlar altında 12 saat içerisinde 2500 ila 3000 adet balyayı yükleme kapasitesine sahiptir. Bu adetler römork üzerinde bulunup balyaları istif eden personelin yetiştirebilmesi durumunda çok daha fazla adetlere çıkabilir.

ÜRÜN VİDEOSU

ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Özellikler  
Genişlik 1,8 m
Max. Yükseklik   4,3 m
Ağırlık 480 kg
Güç Gereksinimi 30 HP
Teker Opsiyonları 4.50/10 KNK52
PTO Devri 540 dev/dak
Taşıyıcı Zincir Sayısı 1 Adet
Alıcı Zincir Sayısı 2 Adet
İş Kapasitesi*  (12 saat) / 2500 - 3000 Balya
* Tabloda belirtilen değerler yaklaşık ve ortalama değerler olup, ürün versiyonu, çalışma ve arazi koşulları ile kullanılan traktör ve donanım özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir

Carrier Balya Yükleme Makineleri; balya makineleri tarafından hazırlanarak tarlaya bırakılan balyaların tarladan toplanarak römorka veya kamyon,tır vb. araçlara yüklenme işlemini gerçekleştirmek üzere tasarlanmış bir makinedir.

KULLANICI YORUMU

Tahir Cenan BORA / Kırklareli

image
"Ben bu makineyi alalı 2 yıl oldu. İki yıldır çok rahat ve istediğim verimi elde ederek çalıştırıyorum. Arazide 6 kişinin yaptığı işi tek başına rahatlıkla yapıyor. Traktöre yük olarak da ha varlığı ha yokluğu. Şimdiye kadar çalıştırdığım insanları boşuna yormuşum. Benden görüp almak isteyenler var. Şu anda dört kişi kesin alacak beşi geçtikten sonra toplu şekilde getirttirecekler. Bulunduğumuz yerin böyle bir kolaylığa ihtiyacı vardı. Aklına sağlık Çelikel."
Çelikel © 2013. Tüm hakları saklıdır.      |      web tasarım web tasarım