Karanlık çağlar, tekerleğin icadı, tarım toplumuna geçiş ve tarih sahnesine boğanın girişi!,

1962’de küçük bir işletmeden duyulan o çekiç sesi, bugün dünyanın 5 kıtasında yüzden fazla ülkede yankılanan bir markanın, Çelikel’in sesidir! Devam eden yolculuğumuzda bugünümüze buradan göz atabilirsiniz.Yarınımıza ise birlikte yürüyoruz!

 • İLK ÇEKİÇ DARBESİ


  Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’nde merhum Muhsin TÜRKMEN ilk çekiç darbesini nar gibi kızarmış çelikle buluşturdu.

 • İLK ÜRETİM

  Çelik bir el, Kurucumuz Muhsin Türkmen’in önderliğinde, pulluk üretimiyle toprağa dokundu.

 • İLK İHRACAT

  Ruhu bedenine sığmayan Çelikel’in üretim gücü de ülke sınırlarına sığmayınca ihracatta ilk adım atıldı. Aynı adım, ardı arkası kesilmeyecek bir ihracat ağının habercisiydi…

 • NEW MANUFACTURING BASE

  While the farmers cultivated, Çelikel was laying the foundation. Under the leadership of Bekir TÜKMEN, Konya would be the new manufacturing base on Çelikel what notices the potential in the industry.

 • Çekicin emanetçileri görülen lüzum üzerine hayvancılık makinelerinin imalatına yöneldiler!

 • Çelikel’in tarımın hakkını veren usta elleri, bu kez hayvancılığa uzanarak yem karma makinesi üretmeye başladı. Dünyanın en büyüğü olmak için güzel bir başlangıçtı.

 • Çelikel makine üretiminde 50. yılını dolduran firmalar arasında (MAIB) yerini alırken ayrıca Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinden biri (TOBB) olma onurunuda yaşıyordu! Sizce bu bir tesadüf olabilirmiydi? Çekicin emanetçileri, aynı yıl vergisi rekortmenleri arasına girerek yeni bir kilometre taşına ulaştı.

 • Sektöründe devlet onaylı Ar-Ge Merkezi Çelikel’in oldu. Genlerinde yenilik olan bir marka olarak Çelikel, İnovaLIG 2017’de Türkiye’nin en inovatif 50. şirketi seçildi. Sınır tanımayan boğa, İhracatta 75 ülke hedefine ulaştı.

 • Boğanın Türkiye’de başlayan serüvenine her geçen yıl yeni ülkeler eklenir. Çin’den Kolombiya’ya, Hollanda’dan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne; 5 kıtada 8 yabancı lisanda yapılanmış ihracat ağımıza 100. ülkeyi ekleyerek bir hedefe daha ulaştık.

Rakamlarla Çelikel

Biz geçmişinden aldığı cesaret ile üreticilerin geleceğine ışık tutan, tarım ve hayvancılık sektörlerinde ancak “Profesyonellerin Tercihi” olabilecek makineleri üreten, lider ruhlu bir firmayız.

Takım oyununu kendi tarzımızda oynar, oyunun kurallarını biz belirleriz. Üretim tesisimizden çıkan her ürün, oyunumuzun bir parçasıdır. Dünya üzerinde 100’ü aşkın ülkede Çelikel’in parmak izlerini görebilirsiniz.

Keşfetmek oyuna hükmetmenin bir gereğidir, genlerimizdeki hükmedici kodun taşıyıcısı olan Çelikel çalışanları, her yıl pazara en az iki yeni ürün sunma motivasyonuyla çalışır.

 • 100 den fazla ülkeye ihracat
 • 15000 yıllık makine üretimi
 • 40000 m2 üretim tesisi alanı
2050 Vizyonu

Target-oriented, dynamic, constantly developing organisation with a high sense of accomplishment, four generations of experience, young, changing, transforming, and developing structure...

In our world, where cultivated land is becoming scarce and the population is increasing every year, we aim to meet the basic nutritional needs of the human race by leading mechanisation and automation in agriculture.

We offer the best solution to meet user needs with problem-solving machines; we change the rules of the game with unconventional agricultural solutions in Turkey and around the world; we design the machines of tomorrow by noticing the potential needs with the innovators in our genes.

Çekicin Emanetçileri
Tam 56 yıldır çekiç emin ellerde...
İşbirlikçilerimiz

Profesyonellerin tercihi olmak, profesyonellerle iş birliği yapmayı gerektirir!

Bir makine kendisini oluşturan parçalardan daha fazlasıdır, Çelikel gibi!

Potential must be easily recognisable when the whole is viewed from the outside.

Like Çelikel, Mercedes-Benz also uses HEMA.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
Çelikel gibi Ferrari de SKF kullanıyor.

Mükemmel bir bütünü ancak eşsiz parçalar oluşturabilir.
Brevini markasına sahip olan Dana Incorporated, Forbes Magazine tarafından Amerika'nın En Güvenilir 100 Şirketinden biri olarak seçilmiştir.

Sistemin işleyişi için kusursuz bir bağlantı gerekir.
Çelikel gibi Porsche, Bentley, Audi, BMW, Volkswagen ve Volvo da dünyanın en büyük kayış üreticisi Optibelt'i kullanıyor.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
Çelikel gibi Mercedes AMG de ilk yağ olarak Petronas kullanıyor. 

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.;
Kansai, dünyanın en büyük boya ve kaplama ürünleri üreticileri arasında bulunmaktadır.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
Oracal; yenilikçi kendinden yapışkanlı filmler, yansıtıcı malzemeler ve yapışkan bant sistemleri üretimi konusunda dünya lideridir.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
Mitsubishi Electric Corporation birçok uluslu elektronik ve elektrik ürünleri üreten dünya devi bir şirkettir.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
Eaton; elektrik, otomotiv, uzay-havacılık, hidrolik, askeri ve daha birçok alanda faaliyet gösteren, çeşitli markaları bünyesinde barındıran dev bir endüstri kuruluşudur.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
DigiDevice, tartı sistemleri arasında dünyada ilk sıralarda olan İtalyan bir şirkettir.

Takım ruhunun formülü tüm parçaların kutsal bir amaca hizmet etmesinde gizli.
1974 yılından bugüne edindiği tecrübeleriyle, günümüzün teknolojisini  birleştiren Çayırova Otomotiv, aranan marka konumunu daha da güçlendirerek gelişimini sürdüren bir firmadır.