KATI GÜBRE DAĞITMA RÖMORKU

KATI GÜBRE DAĞITMA RÖMORKU

  Katalog
  Kullanım Klavuzu
  Yedek Parça

ÜRÜN BİLGİLERİ

Multi Fonksiyonel Çeki Sistemi

detail
Crafter Gübre Dağıtma Römorkları,makinanın zorlu arazi şartlarında zarar görmesini engellemek için çok amaçlı çekiş sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem traktörün 3 askı sistemine bağlanarak, serpme işlemine engel olacak engebe ve tümsek gibi olumsuz şartlardan etkilenmeden çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Ağaç aralarında vb Dar çalışma ortamlarında bu sistem size ekstra kolaylık sağlayacaktır

Pratik Traktör Ayırıcı

detail
Makine kullanımı sırasında traktör değişimi için ve kullanım sonrası arazi şartları da göz önünde bulundurularak pratik ve rahat kullanım için güçlü bir ayak ayırıcı seçilmiştir. Bu ayırıcı sayesinde makineyi traktörden zahmetsiz bir şekilde ayırabilir yada tekrar bağlayabilirsiniz.Güçlü Şase Yapısı

detail
Crafter serisi gübre dağıtma römorkları en zor yol ve tarla koşullarında dahi kullanıcının güvenliğini ön planda tutacak olan güçlü bir şase yapısıyla donatılmıştır.

Hidrolik Kontrol Arayüzü

detail
Crafter Gübre Dağıtma Römorkları; makinenin kullanılabilirliğini kolaylaştırmak açısından hidrolik kontrol arayüzü ile zenginleştirilmiştir. Crafter’ınön cephesine konuşlandırılmış üç adet hidrolik kontol kolu yer almaktadır. Bu Kollar vasıtasıyla Crafter’ın Hidrolik ayağını kumanda edebilir ve Crafter’ın arka hidrolik kapağını kaldırdıktan sonra Gübre dağıtma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Geniş Disk Yapısı

detail
Makine içerisinde kullanılabilecek bütün materyaller göz önünde bulundurularak tasarlanan dağıtıcı diskler, gübre dağıtma işlemini kolaylaştırıp, tarla yüzeyine gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasını sağlayacaktır. Dağıtıcı helezon sistemlerinin hemen altında yer alan dağıtıcı diskler yüksek devirlerde dönerek mümkün olan en geniş açıda gübreyi dağıtacaktır.

Alet Kutusu

<detail
Gübre dağıtma işlemi sırasında olası bir hasarla karşılaştığınızda çözümü daha pratik hale getirebilmek için alet kutunuz elinizin altında bulunacaktır.
Pratik Konstrüksüyon

detail
Zamanla makinenin yıpranan, zarar gören ve eskiyen bir parçası olması durumunda Crafter’ın sahip olduğu demonte edilebilir yapı sayesinde bütün parçalarını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Bu özellik ayrıca size nakliye esnasında mükemmel bir yer tasarrufu sağlayacaktır.


Hidrolik Fren Sistemi

detail
Crafter’ı kullanırken güvenilir bir kullanım sağlayabilmeniz için Dingil sistemi üzerinde Hidrolik Fren Sistemi tesis edilmiştir. Crafter da yer alan hidrolik fren hortumunu traktörünüze takmanız durumunda fren sistemi traktöre adapte edilecek ve herhangi bir fren ihtiyacınızda traktör hidrolik fren sistemi sayesinde sorunsuzca Makineyi ve traktörü yavaşlatabileceksiniz.

Zincir Gergi Sistemi

<detail
Uzun süreli kullanım ve işe başlamadan önce zincir gerginliklerini kontrol etmek çok önemlidir. Crafter Katı Gübre Dağıtma Makinelerinde yer alan Zincir Gergi Sistemi bu işi en basit ve zahmetsiz şeklide yapabilmenize imkan sağlar.Güçlü Şaft Yapısı

detail
Traktör ve makine arasında kullanılan şaftı bağladığımız Mil arka şanzımanlara güçlü bir şaft yapısı ile ilişkilendirilmiştir. Bu Şaft zorlu çalışma koşullarında dahi size güven vererek işlevini kusursuz bir şekilde yerine getirebilecek şekilde tasarlanmıştır.


Dingil Yapısı

detail
Makaslı dingil yapısı ile donatılmış Crafter Gübre Serpme Römorkları; yol şartlarında güvenli sürüş sağlamasının yanı sıra zorlu arazi şartlarında da esnek ve kusursuz kullanım sunacaktır. Crafter’ın makaslı dingil sistemi, iş durumunda ve taşıma esnasında karşılaşabileceğiniz çukur, tümsek vb. makinaya zarar verebilecek dış etkenleri tamamen etkisiz hale getirecektir..

Ergonomik Lastikler

detail
Organik gübreden en iyi verimi alabilmek için gübrenin dağıtılması gereken zaman dilimi arazi ve hava şartlarının zor olduğu kış ve bahar aylarıdır. Bu kapsamda; Crafter Gübre Dağıtma römorklarında geniş yüzeyli ve sağlam lastikler kullanılarak manevra ve hareket kabiliyeti artırılmıştır.


Zincir Temizleme Sistemi

detail
Gübrenin makine aksamlarına zarar vermesini önlemek amacıyla Crafter Gübre Dağıtma Makinelerinde zincir temizleme kauçuklarına yer verilmiştir. Temizlenen zincirler gübrenin Gübre haznesinden dışarıya çıkmasını engelleyecek ve makine parçaları korozyona maruz kalmayacaktır.

Yönlendirici Kanat Sistemi

detail
Ayarlanabilir kanat sistemi Crafter X3 serisi gübre dağıtma römorklarında bulunmaktadır. Küçük ölçekli arazilerde ve bağ bahçe aralarında dağıtılacak gübrenin arazi dışına taşmasını önleyecek şekilde yönlendirme işlemi bu kanatlar yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

İzlemeye Elverişli Ön Panel

<detail
Crafter Katı Gübre Dağıtma römorklarında metal yapısı itibariyle; Gübre serpme işlemi sırasında römork içindeki materyallerin durumunu izlemenize imkan verecek ayrıca herhangi bir olumsuz durum oluşması olasılığına karşı önceden görerek makineye müdahale etme imkanı sunacaktır.

By-Pass Sistemi

detail
Dağıtılacak gübrenin içerisine karışmış yabancı cisimlerin dağıtıcı aparatlara zarar vermesini engellemek için Bypass sistemi tasarlanmıştır. Crafter Gübre Dağıtma römorku tokatlayıcılarının serbest hareket kabiliyeti sayesinde dağıtma aparatlarının tahrip ve aşınma durumunu ortadan kaldırmış olacaksınız.


Etkili Şanzuman Yapısı

detail
Crafter Gübre Dağıtma Römorklarında kullanılan dişli kutuları yüksek hassasiyetli bir imalat sürecinden geçirilerek kusursuz görev yapabilmek üzere tasarlanmaktadır. Üçlü şanzıman kombinasyonu helezonların dönüşlerini sağlamakla beraber gübre içerisinden çıkabilecek yabancı maddelerde göz önünde bulundurularak ekstra güçlendirilmiş materyallerden üretilmiştir. Crafter’ı kullanırken gücünden etkileneceksiniz.

Giyotin Arka Kapak

<detail
Dağıtılacak gübrenin miktarının belirlenmesi Crafter’ın sahip olduğu hidrolik arka kapak ile ayarlanmaktadır. Güçlü Hidrolik silindirlerle tahrik edilen arka kapak dikey hareket mekanizmasına sahiptir ve römork içerisinde yer alan gübreden etkilenmeden rahat bir şekilde açılıp kapanabilmektedir.


ÜRÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Özellikler X3 X5 X10 X15 X20
Uzunluk 4630 mm 5750 mm 6950 mm 6950 mm 8200 mm
Genişlik 1480 mm 2150 mm 2150 mm 2150 mm 2200 mm
Yükseklik 1620 mm 2750 mm 2850 mm 3150 mm 2800 mm
Boş Ağırlık 1500 kg 2640 kg 2950 kg 3210 kg 3670 kg
Max. Yüklü Ağırlık 4500 kg 7640 kg 12950 kg 18210 kg 23670 kg
Gerekli Güç 35 HP 50 HP 70 HP 75 HP 90 HP
Kapasite 3 Ton 5 Ton 10 Ton 15 Ton 20 Ton
Dağıtıcı Tip Helezonlu Tokatlamalı/Helezonlu Tokatlamalı/Helezonlu Tokatlamalı/Helezonlu Helezonlu
PTO Hızı 540 dev/dak (rpm) 540 dev/dak (rpm) 540 dev/dak (rpm) 540 dev/dak (rpm) 540 dev/dak (rpm)
Dağıtıcı Disk Ölçüsü 520 mm 800 mm 800 mm 800 mm 500 mm
Dağıtma Alanı 3...15 m 4...20 m 4...20 m 4...20 m 4...20 m
Teker Opsiyonları 11,5/80 R 15,3 400/60 R 15,5 400/60 R 15,5 500/50 R 17 435/50 R 19,3
Çelikel © 2013. Tüm hakları saklıdır.      |      web tasarım web tasarım